سلام ، به رستا فنر خوش آمدید.

واشر نسوز

slide-2feca5b
slide-f145459
slide-444258c

واشر نسوز ( REFRACTORY WASHER) :

واشر نسوز صفحه نازکی به شکل دیسک است که یک سوراخ در وسط آن قرار دارد. واشر نسوز هم در نوع پلاستیکی و هم در نوع فلزی، بسته به کاربردشان، در دسترس هستند. واشر نسوز اهداف زیادی در دنیای مکانیک دارد.

اهداف واشر نسوز (REFRACTORY WASHER) :

  • بدون واشر نسوز ، پیچ می‌تواند در هنگام سفت شدن به سطح قسمت جفت شدن آسیب برساند. این آسیب منجر به تشکیل ترک و افزایش احتمال وقوع خوردگی خواهد شد.
  • هنگامی که مواد اتصال دهنده و اتصالات متفاوت باشند، منجر به مشکل خوردگی می‌شود. به عنوان مثال، اگر از پیچ استیل برای ایمن سازی قسمت آلومینیومی، بدون عایق بندی واشر  نسوز استفاده شود، باعث خوردگی گالوانیک می‌شود.
  • نیروی بستن اتصال دهنده به اندازه‌ای مناسب است که در واقع می‌تواند آن را مستقیما از طریق مواد بخصوص روی مواد نرم بکشد. در این حالت واشر نسوز به نیرو اجازه می‌دهد تا فشار را در اطراف محل پیچ توزیع کند.
  • آیا تا به حال با گیر افتادن پیچ برخورد کرده‌اید؟ به این دلیل است که وقتی سر پیچ روی یک سطح ناهموار قرار می‌گیرد، در انتها محکم‌تر از حد تصور می‌شود.

عملکرد واشر نسوز (REFRACTORY WASHER) :

  • در ماشین آلات، ارتعاش اجتناب ناپذیر است. جلوگیری از سست شدن پیچ‌ها بسیار مهم است. برای کمک به این موضوع، ما واشرنسوز مخصوص طراحی مانند واشر قفل، واشر نسوز فنری و واشر نسوز نورد-قفل داریم. این انواع مخصوص از واشر نسوز از سست شدن پیچ یا مهره جلوگیری می‌کند.
  • واشرنسوز نقشی را بازی می‌کنند که ترکیبی از کاربردهای فوق باشد. حتما دیده‌اید که از واشر قفل همراه با واشر نسوز تخت با قطر بزرگتر استفاده می‌شود. این کار چندین مزیت دارد.

کاربرد واشر نسوز (REFRACTORY WASHER) :

واشر نسوز به دلیل ترکیب بی‌نظیر خواص، در کاربردهای مختلف صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. واشر نسوز به مواد دیگری که دارای یک یا دو ویژگی مطلوب هستند، ترجیح داده می‌شوند. این اجزا در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالا و خاصیت خاموش کنندگی ذاتی شعله، استحکام استثنایی دارند. به همین دلیل است که از واشر نسوز به طور گسترده‌ای در تعدادی از صنایع، مانند صنعت خودرو، روشنایی و وسایل برقی استفاده می‌شود. واشر نسوز در دمای بالا می‌تواند پایداری ابعادی خود را حفظ کند، شکل خود را از دست نمی‌دهد بلکه منقبض یا منبسط می‌شود. علاوه بر این، تمام خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوبی را حفظ می‌کند. بنابراین این اجزا دارای کاربردهای زیادی هستند