سلام ، به رستا فنر خوش آمدید.

فنر تسمه ای

slide-2feca5b
slide-f145459
slide-444258c

فنر تسمه‌ای (SPIRAL SPRINGS) :

فنر تسمه‌ای به فنر ساعت یا فنر نیروی ثابت نیز معروف است. نوار فولادی با چندین بار پیچیده شدن، این نوع فنرها را تشکیل می‌دهد. این نوع فنرها مقدار ثابتی از نیرو را آزاد می‌کنند. فنرهای تسمه‌ای در ماشین آلات که نیاز به چند بار چرخش دارند و در همان زمان مجبور به آزاد کردن همان مقدار نیرو هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگامی که برق بیشتری مورد نیاز است از فنرهای تسمه‌ای استفاده می‌شود. بعضی از این فنرها دارای پیوند ضخیم‌تری هستند تا بتوانند چرخش کمتری ایجاد کنند. از این نوع فنرها در کاربردهای سنگین استفاده می‌شود. از فنرهای تسمه‌ای کوچک به عنوان فنرهای متعادل کننده برای زوایای چرخش کوچکتر استفاده می‌شود. انرژی ذخیره شده در فنر تسمه‌ای به عنوان یک گشتاور متعادل یا خودتراز استفاده می‌شود. 

شکل فنر تسمه‌ای (SPIRAL SPRINGS) :

فنر تسمه‌ای یک فنر پیچشی است که برای فضاهای نصب محدود شده از نظر محوری، اما با فضای شعاعی بیشتر مطلوب است. این فنرها از مواد نواری یا سیم نورد مسطح ساخته می‌شوند که به شکل تخت و مارپیچ پیچیده می‌شوند. فنر تسمه‌ای به طور کلی مارپیچ خطی را تشکیل می‌دهد و هرجایی در حالت تخلیه شده، فاصله سیم‌پیچ یکسانی دارند. آنها شباهت‌های زیادی به فنرهای برق دارند، اما دارای دامنه عملکردی هستند که به ندرت بیشتر از یک دور است.

 

فنر تسمه‌ای چیست ؟(SPIRAL SPRINGS) :

گاهی اوقات هنگام چرخش در حرکات دایره‌ای، به جای فنرهای پیچشی که برای تهیه پیچش طراحی می‌شوند، به فنر تسمه‌ای احتیاج می‌شود. به عنوان نوعی فنر پیچشی ، فنر تسمه‌ای به جای سیم‌های گرد از سیم‌های مسطح تهیه می‌شوند. تفاوت اصلی این دو در نحوه ارائه نیرو است، زیرا یک فنر تسمه‌ای به دور محور یک جسم می‌چرخد و نیروی خود را از طریق لبه بیرونی فنر به جسم دیگری وارد می‌کند. فولاد ضدزنگ از مواد انتخاب شده برای ساخت فنر تسمه‌ای می‌باشد زیرا میزان فرسودگی روی فلز کمتر است، با این حال همانند سایر محصولات فنری ما می‌توانیم ، راه حل‌های سفارشی را در اجسام فنری دیگر ارائه دهیم.

نحوه کارکرد فنر تسمه‌ای (SPIRAL SPRINGS) :

نحوه کارکرد فنر تسمه‌ای به این گونه است که انتهای داخلی فنر بر روی شفت مکانیزم ثابت می‌شود، در حالی که انتهای خارجی آن به یک پست ثابت متصل می‌شود. فنر تسمه‌ای با چرخاندن انتهای داخلی پیچیده می‌شود؛ وقتی این فنر محکم پیچیده شود مقدار زیادی گشتاور تولید می‌کند.